Türkiye'de Turizm


Türkiye'de Turizm Ülkemiz dünya üzerinde Avrupa ve Asya kitalarinin birbirine en fazla yaklastigi orta kusakta yer alir.Bu nedenle ayni anda dört mevsimi yasayabilen ender ülkelerden birisidir. Vatandasimizin biri Erzurum Palandökende kayak sporu yaparken ayni anda baska birisi Antalya'da denize girebilmektedir.Ülkemizin bu durumu varken acaba turizmimiz ne durumda,istenilen seviyede mi? Acaba ülkemize ait tarihi ve dogal güzelliklerimizi tüm dünyayay yeterince tanitabildik mi?

Amazonlardaki ormanlarin güzelliklerinden hiç bir eksik yani bulunmayan aksine birçok artilarida bulunan Erfelek tatlica selalelerini kaç kisi biliyor? Bizler bu ugurda üstümüze düsen vazifeyi yapabildik mi? Bence halen istenilen düzeye ulasamadik. - Ülkemiz Turizminin Baslica sorunlari Sunlardir Yeterli tanitimin yapilmamasi Bazi turizm merkezlerine giden yollarin yetersizligi Yatak kapasitelerinin yer yer eksik olmasi Bazi alanlarda ücretlerin yüksekligi Çevre kirliligi gibi bazi sorunlari bulunmaktadir. Dogal güzelliklerimizin tanitilmasinda internetin önemi çok büyüktür. Internet teknolojisi evrensel oldugu için ayni anda tüm dünyaya ulasmanin en kolay yoludur. Bugün Türkiye'de yapilan turizm amaçli web sitelerinin yetersiz oldugunu düsünüyorum. Bu cennet vatanimizin daha da iyi tanitilmasi için üstümüze düsen tüm vazifeleri yapmaliyiz.

Sadece dis turizm degil,iç turizmide canlandirmak için gerekli tanitimlara daha çok önem vererek,tur sayilari artirilmalidir.Ama bir çok isin ekonomiye dayandigi için toplu turlarin düzenlenmesi daha ucuza mal olacaktir.Ülkemizde turizmi daha da canlindarmak için mevcut sayfiye yerlerinin,otel ve yatak kapasitelerinin artirilmasi gerekmektedir. Turizm merkezlerine giden yollar Avrupa standartlarina çikarilmalidir.Bakimsiz olan tarihi eserlerimiz yeniden restore edilmelidir. Ayrica televizyonlarda turizm alanlarimizin tanitimina daha fazla yer ayrilmalidir. Özellikle turizm merkezlerindeki sosyal aktivitelerin çesitliligi ve sayilari artirilmalidir. Özellikle dis turizme yönelik yapilacak çalismalarda turizm bölgelerimizi tanitan ingilizce agirlikli web sitelerinin sayisi çogaltilmalidir. Milli sairimiz Mehmet Akif'in "Kim Bu vatanin Ugruna Olmazki Feda" cümlesi Bize ülkemizin ne kadar degerli oldugunu göstermektedir. Tüm site ziyaretçilerimize tavsiyem;elinizden geldigi kadar bu cennet vatanin her karisini gezmeye çalisiniz.Bu sayede Yurdumuzun bir çok ülkede olmayan tarihi ve doga güzellikleri ile tanismis olacaksiniz

www.sosyalokulu.com