Çerkezköy Satılık Daire Piyasasında Son Durum

Çerkezköy Satılık Daire Piyasasında Son Durum

Trakya bölgesinde son yıllarda diğer bölgelere nazaran öne çıkan Tekirdağ, özellikle Çerkezköy ilçesinde gelişen inşaat sektöile adından sıkça söz ettiriyor.

 

146 bin 319 kişilik bir nüfusa sahip olan Çerkezköy satılık daire imkanları gibi kiralık daire imkanları ile de birbirinden farklı seçenekleri sunuyor. Çerkezköy ilçesinde yıllık yüzde 3'ten fazla bir nüfus artışı görülüyor. Nüfus artışına bağlı olarak da konut projeleri artarak devam ediyor. Bu durum ise ilçede konut sektöründeki hareketliliğin artmasını sağlıyor. 

Genç nüfusun yoğunluklu olduğu Çerkezköy'de eğitim seviyesinde de sürekli bir artış görülüyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre son 5 yıllık dönem içinde Çerkezköy'de satılık daire fiyatları incelendiğinde konut fiyatlarının artış yakaladığı ortaya çıkıyor. Bu da ilçedeki satılık dairelerin getirisinin pek çok yere nazaran daha yüksek olduğunu kanıtlar nitelikte.

 

Çerkezköy'de Satılık Daire Fiyatları

Son yıllarda ilçede inşaat sektörünün seviye atlaması ile birlikte ilçenin çehresinde de değişim gözleniyor. Daha konforlu ve daha güvenilir bir yaşam alanına sahip olmaya başlayan ilçeye talep de giderek artıyor. Hal böyle olunca bir önceki yıla göre fiyatlarda yüzde 0.82 oranında bir artış görülüyor. Bir yatırımcı Çerkezköy'de satılık daire alabilmek için 100 bin 400 TL ile 168 bin TL arasında bir bütçeyi gözden çıkarması gerekiyor. Çerkezköy, satılık daireler konusunda bol seçeneğe sahip bir ilçe. 1+1, 2+1 ve 3+1 gibi seçeneklerin yanı sıra 4+1 ya da 4+2 gibi alternatifler de yatırımcının beğenisine sunuluyor.

 

Çerkezköy Kiralık Daire Fiyatları

Bölge, Çerkezköy satılık ev imkanları gibi kiralık konut imkanları konusunda da farklı avantajları bünyesinde barındırıyor. İlçede ortalama 100 metrekareye sahip olan bir kiralık daireler için ortalama 579 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. Fakat bu fiyat konutun kiralandığı bölgeye göre 434 TL ile 724 TL arsında değişiklik gösteriyor. Çerkezköy'de farklı ısınma tipine sahip olan daireler bulmak mümkün olsa da artık ağırlıklı olarak ilçedeki konutlarda doğalgaz tercih ediliyor. 

Çerkezköy'ün en gözde mahalleleri arasında Fatih mahallesi ve Fevzipaşa Mahallesi bulunuyor. Bu mahallelerdeki satılık ve kiralık konut fiyatları diğer mahallelere göre daha hızlı artış gösteriyor. Çerkezköy, satılık evler ve kiralık daireler konusunda en uygun fiyatlı seçenekleri ise Bağlık ve İstasyon mahallelerinde bulunduruyor. Bölgenin Avrupa'ya yakın olması sebebi ile sadece yerli yatırımcının değil aynı zamanda yabancı yatırımcının da dikkatini çekiyor. Çerkezköy ilçesinde son yıllardaki yapımı devam eden konut projeleri ile Tekirdağ'ın en gözde ilçesi olmaya en büyük aday.

 

Tüm Çerkezköy satılık daireler için tıklayın.

 Yazan : admin | Okunma : 3934 |        Yorum ( 0 )